TRANSLATOR

V Warszawskie Targi Książki. Najnowsze informacje

Tegoroczne Warszawskie Targi Książki biją wszelkie dotychczasowe rekordy. Swoją ofertę zaprezentuje blisko 700 wystawców z Polski i 23 innych krajów. Na czytelników czekać będą tysiące nowości i bestsellerów w wyjątkowo korzystnych cenach. Niezwykle interesująco zapowiada się program wydarzeń towarzyszących. Czwartek i piątek tradycyjnie należeć będą do profesjonalistów i młodych czytelników. Sobota i niedziela – do wszystkich – bez wyjątku. W weekend królować będą spotkania autorskie i inne wydarzenia literackie oraz artystyczne. Dla uczestników targów dostępna będzie łatwa w obsłudze aplikacja do pobrania na telefon komórkowy. Pozwoli sprawdzić aktualny program wydarzeń, harmonogram spotkań z autorami, listę wystawców czy plan targów (do pobrania ze sklepu App Store i Google Play z początkiem maja).
Bilety już w sprzedaży
W środę 16 kwietnia ruszyła przedsprzedaż biletów na Warszawskie Targi Książki za pośrednictwem serwisu Groupon.pl. Oferowane są bilety w cenie 10 zł – normalny, 5 zł ulgowy, 18 zł – rodzinny i 28 zł – imienny karnet wielokrotnego wstępu. Bilety – w tych samych cenach – dostępne będą w sprzedaży bezpośredniej w kasach – w dniach i godzinach otwarcia targów. Obowiązujące zasady wstępu na targi znaleźć można tutaj.

Profesjonalistów z branży i zorganizowane grupy dzieci i młodzieży zachęcamy do internetowej rejestracji na naszych stronach: REJESTRACJA

Warszawska Premiera Targowa – druga odsłona plebiscytu
Warszawskie Targi Książki wraz z serwisem Granice.pl zapraszają wszystkich, uczestniczących w targach wydawców do udziału w plebiscycie „Warszawska Premiera Targowa”. To plebiscyt, w którym czytelnicy wyłonią książkę, która cieszyć się będzie największą popularnością wśród odwiedzających targi, która wzbudzi największe zainteresowanie, na której ukazanie się czekać będzie najwięcej osób. W tym celu uruchomiona zostanie strona internetowa, na której prezentowane będą zgłoszone do plebiscytu tytuły.

Odwiedzający targi, w dniach 22-25 maja (25 maja do godziny 11.00) będą mieli możliwość oddania głosu na wybraną książkę. Głosy można będzie oddawać za pośrednictwem strony internetowej. 25 maja o godzinie 13.00 na targowej Kanapie Literackiej zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu, a książce, która zdobędzie najwięcej głosów, przyznany zostanie tytuł „Warszawska Premiera Targowa”. Każdy wystawiający się na targach wydawca ma możliwość zgłoszenia do plebiscytu jednego tytułu, który będzie miał swoją oficjalną premierę podczas Warszawskich Targów Książki (w plebiscycie brać mogą udział książki, których premiera przypada w terminach 1 maja – 15 czerwca 2014).
W celu zgłoszenia tytułu do plebiscytu „Warszawska Premiera Targowa” wystarczy przesłać na adres mailowy mgaliczek@granice.pl następujące informacje:
          tytuł oraz autora zgłoszonej książki wraz z opisem wydawniczym
          okładkę w dobrej rozdzielczości
          datę premiery książki

Zgłoszenia do plebiscytu zbieramy do 15 maja 2014. W razie pytań prosimy o kontakt: Magdalena Galiczek, mgaliczek@granice.pl, 535 677 788 Przypominamy, ze ubiegłorocznym laureatem plebiscytu została książka Maćka Frączyka „Ale kino! Czyli co by było gdyby postaci filmowe były dziećmi” wydawnictwa Zielona Sowa.

Coraz dłuższa lista Autorów
Lista Autorów – gości tegorocznych Warszawskich Targów Książki rośnie w bardzo szybkim tempie. W maju na Stadionie Narodowym na czytelników czekać będą m.in.: Artur Andrus, Jerzy Bralczyk, Helen Brown, Henryk Jerzy Chmielewski, Ewa Chodakowska, Sylwia Chutnik, Maria Czubaszek, Marta Fox, Janusz Głowacki, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Julia Hartwig, Józef Hen, Jacek Hugo-Bader, Kim Jin-kyung, Grzegorz Kasdepke, Andrzej Kruszewicz, Joanna Kulmowa, Andrzej Mleczko, Michał Ogórek, Wiktor Osiatyński, Michał Rusinek, Roberto Salvadori, Filip Springer, Marcin Szczygielski, Mariusz Szczygieł, Barbara Toruńczyk, Andrzej Wajda, Adam Wajrak, Józef Wilkoń, Marek Zagańczyk, Piotr Zychowicz.

Do 25 kwietnia Organziatorzy przyjmują zgłoszenia autorów zaproszonych na targi pod adresemtwieczorek@muratorexpo.pl. Przestrzeganie tego terminu, który gwarantuje obecność informacji w materiałach targowych.

Octavio Paz - w stulecie urodzin
W ramach obchodów setnej rocznicy urodzin meksykańskiego laureata Nagrody Nobla Octavio Paza, Ambasada Meksyku w Polsce zaprasza na spotkanie poświęcone twórczości Paza z udziałem przyjaciela noblisty - meksykańskiego pisarza Jorge F. Hernandeza.
Spotkanie „W hołdzie meksykańskiemu pisarzowi – konferencja w setną rocznicę urodzin Octavio Paza (1914-2014)” odbędzie się w piątek 23 maja o godz. 13 w sali Londyn B na Warszawskich Targach Książki.

„Octavio Paz to wielki poeta, skrupulatny eseista o bardzo przejrzystej prozie i subtelny autor opowiadań (aczkolwiek jego krótkie teksty oficjalnie nazywane są „wierszami pisanymi prozą"). Był przykładnym dyplomatą i intelektualistą zajmującym odważne stanowisko wobec uwikłań władzy, a także światłym rozmówcą otwartym wobec wszelkich ideologii i niezmordowanym bojownikiem czy też kreującym świadomość wolności poprzez słowo. Był też moim przyjacielem i przyszło mi wydać wraz z nim ostatnią osobistą antologię poezji i prozy, którą opublikował tuż przed swoim odejściem.” - Jorge F. Hernández

Tego samego dnia o godz. 11 w imieniu Ambasady Meksyku w Polsce organizatorzy zapraszają na prezentację książki Davida Toscany „La Ciudad que el Diablo se llevó” (Miasto, które diabli wzięli). Dwaj meksykańscy pisarze, Jorge F. Hernández i David Toscana, zaprezentują książkę o powojennej Warszawie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.targi-ksiazki.waw.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz