TRANSLATOR

Zapraszamy na webinarium „Biblioteka w social media”

19 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na webinarium „Biblioteka w social media”. Spotkanie jest częścią miesiąca tematycznego poświęconego zagadnieniu promocji, organizowanego przez społeczność LABiB. 

Podczas webinarium dowiemy się, w jaki sposób biblioteka może być obecna w social media. Spróbujemy zidentyfikować potencjalnych odbiorców Facebooka, Twittera, Instagrama czy Snapchata. Sprawdzimy m.in.: dlaczego warto używać hasztagów, które posty budzą największe zaangażowanie odbiorców i jaką rolę w komunikacji i promocji w social media odgrywają zdjęcia.
O promocji biblioteki w social media opowiedzą: Michał Bielicki (Nowe Technologie Lokalnie), Anna Niemczyk (Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie) i Marta Piasecka (Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie).

Michał Bielicki - specjalista w programie Nowe Technologie Lokalnie. Na co dzień koordynuje prace Mobilnych Doradców. Corocznie współorganizuje również ogólnopolską konferencję „Sektor 3.0”. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej. Od przeszło 7 lat pomaga w biurze prasowym jednego z warszawskich klubów sportowych. Pasjonuje się także technologiami informacyjno-komunikacyjnymi; w szczególności social media.

Anna Niemczyk – kustosz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studiów podyplomowych Broker Informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, trener edukacji medialnej Fundacji Nowoczesna Polska, blogerka. Na co dzień pracuje w Dziale Czytelń i Multimediów chrzanowskiej biblioteki, gdzie m.in.: zarządza profilem biblioteki na Instagramie.

Marta Piasecka - specjalista ds. promocji i marketingu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Absolwentka kulturoznawstwa UMCS w Lublinie. Pomysłodawczyni i współtwórca viralowych akcji bibliotecznych: np. Sleeveface, Dzieła sztuki w bibliotece oraz cyklu filmów "Zapraszamy do biblioteki".

Webinarium poprowadzi Agata Warywoda (Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle), uczestniczka sieci LABiB, współtautorka bloga Present Simple - prosto o komunikacji i promocji

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 19 listopada o godzinie 18.00 kliknąć link:
 
Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych (smartfon, tablet), po pobraniu aplikacji ClickMeeting wpisz ID pokoju: 379-536-775
Jeśli chcesz się połączyć telefonicznie, zadzwoń na +48 (22) 209-2520

Przed udziałem w webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz