TRANSLATOR

Za nami spotkanie z Danielem de Latourem w ramach projektu "OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki"

21 września w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościliśmy wspaniałego ilustratora – Daniela de Latoura, który pokazał swoje rysunki do książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Przeprowadził też warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” łączącym cykl wystaw i warsztatów artystów dla czytelników, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.  
Podczas wernisażu artysta opowiedział o tym, jak powstawała grafika do książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, ale nie tylko, wspomniał również o początkach swojej pracy czy żmudnym warsztacie ilustratorskim, w którym każda kreska ma znaczenie, a potrzeba ich nie mało do powstania tak pięknych grafik książkowych. Artysta napracował się także na warsztatach z dziećmi i młodzieżą. Owocem ciężkiej pracy były ręcznie wykonane książeczki z dalszymi przygodami skarpetek.

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Polska Sekcja IBBY, Kwartalnik RYMS Kurier Lubelski, TVP Lublin, Radio Lublin oraz Radio Centrum.  
tekst Dorota Klementewicz
Fot. Beata Wijatkowska 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz