TRANSLATOR

Zapraszamy do F. 2 MBP na spotkanie z cyklu "Czarne inspiracje plus"


Katarzyna Kobylarczyk - autorka licznych reportaży prasowych publikowanych m. in. w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „National Geographic Traveler”, zbioru tekstów o Nowej Hucie „Baśnie z bloku cudów” oraz książki „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty”. Jest laureatką Nagrody Zielonej Gruszki – przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP i nagrody Unii Europejskiej dla dziennikarzy w ramach kampanii „Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji”.

Książka „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty” narodziła się z fascynacji Hiszpanią – jej miasteczkami, społecznością i tytułowymi fiestami. Publikacja jest owocem trzyletniej podróży po Półwyspie Iberyjskim, zagłębiania się w tematykę świętowania oraz licznych obserwacji mieszkańców Hiszpanii, słynących z radosnego usposobienia i nieustającego entuzjazmu. Ten zbiór reportaży to nie tylko opis zabawy, ale przytaczanie wielu faktów historycznych, geograficznych i antropologicznych, opowieści czy legend. 


Katarzyna Kobylarczyk, niczym wytrawny podróżnik z wyczuciem reporterskim, prowadzi czytelnika przez nieznane rejony hiszpańskich prowincji i sprawia, że choć przez chwilę można podążyć za iberyjską fiestą i każdym zaskakującym elementem pojawiającym się na tej drodze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz