TRANSLATOR

Benefis Olgi Tokarczuk w radiowej Trójce

W czwartek 27 listopada w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej Program 3 Polskiego Radia organizuje radiowy benefis Olgi Tokarczuk. Transmisja uroczystego spotkania z wybitną pisarką na antenie Trójki rozpocznie się o godz. 19.00.
W Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 pojawią się znakomici pisarze, krytycy, dziennikarze i przyjaciele Olgi Tokarczuk, ale też muzycy, którzy zarówno dla bohaterki wieczoru, jak i dla słuchaczy Trójki będą niespodzianką. Benefis poprowadzi dziennikarz Programu 3 – Michał Nogaś.

Olga Tokarczuk to jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarek. Debiutowała w 1979 roku na łamach pisma „Na przełaj”, gdzie pod pseudonimem Natasza Borodin ogłosiła pierwsze opowiadania. W 1989 r. wydała zbiór wierszy „Miasto w lustrach”, a jej pierwsza powieść – „Podróż ludzi Księgi” – ukazała się w 1993 roku. Artystyczny dorobek bohaterki benefisu to kilkanaście książek, w tym „Bieguni”, za którą otrzymała w 2008 roku Nagrodę Literacką NIKE. W 2010 r. pisarka została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Benefis Olgi Tokarczuk w Trójce odbędzie się niedługo po premierze jej najnowszej, monumentalnej powieści, czyli „Ksiąg Jakubowych”. „Jestem przekonany, że ta książka trafi do kanonu naszej literatury współczesnej i stanowi dowód na to, że jest możliwy powrót wielkiej polskiej powieści epickiej, historycznej” – mówił w październiku Michał Nogaś w swojej audycji „Trójkowy Znak Jakości”.

Początek uroczystego wieczoru przy Myśliwieckiej 3/5/7 w czwartek, 27 listopada, o godz. 19.00. Benefis będzie można także obejrzeć na żywo na stronie internetowej Trójki.

fot. Jacek Kołodziejski
Źródło:
http://booklips.pl/przeglad/radio/benefis-olgi-tokarczuk-w-radiowej-trojce/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz