TRANSLATOR

Książka Roku 2014: nominacje graficzne

10 listopada 2014 r. obradowało jury graficzne konkursu Książka Roku 2014 organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Do konkursu zgłoszono 150 książek.
Członkinie jury zapoznały się z dorobkiem wydawniczym ostatniego roku (listopad 2013 – październik 2014).

Jury w składzie: Małgorzata Cackowska (przewodnicząca), Krystyna Rybicka i Anita Wincencjusz-Patyna nominowało do nagrody następujących twórców:

1. Agnieszka Antoniewicz za ilustracje do książki Marcina Brykczyńskiego "Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta" (Nasza Księgarnia, Warszawa 2014)

2. Iwona Chmielewska za ilustracje do książki Krystyny Miłobędzkiej "Na wysokiej górze" (Wydawnictwo Miejskie Posnania, Poznań 2013)

3. Ola Cieślak za autorską książkę obrazkową "Co wypanda, a co nie wypanda" (Dwie Siostry, Warszawa 2014)
4. Agata Dudek i Małgorzata Nowak / Acapulco Studio za projekt graficzny i ilustracje do książki Anny Czerwińskiej-Rydel i Pawła Rydla "Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim" (Muchomor, Warszawa 2013)

5. Maria Ekier za autorską książkę obrazkową "Złotouste zero w zenicie" (Hokus-Pokus, Warszawa 2014)

6. Małgorzata Gurowska za projekt graficzny książki "Lokomotywa" / IDEOLO (The Locomotive / IDEOLO) (Fundacja Sztuczna/Wytwórnia, Warszawa 2013)

7. Marta Ignerska za ilustracje do książki Anny Czerwińskiej-Rydel "Którędy do gwiazd? Opowieść o Elżbiecie Heweliusz, pierwszej kobiecie astronom" (Muchomor, Warszawa 2014)

8. Marta Ignerska za ilustracje i projekt graficzny książki Jan Karpa "Dziewczynka z cienia" (Dwie Siostry, Warszawa 2013)

9. Marta Ignerska za opracowanie graficzne książki Tiny Oziewicz "O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką" (Dwie Siostry, Warszawa 2014)

10. Ewa Kozyra-Pawlak za autorską książkę obrazkową "Ja, Bobik, czyli historia o kocie, który myślał, że jest królem" (Nasza Księgarnia, Warszawa 2014)

11. Agata Królak za ilustracje do książki Mateusza Wysockiego "Skrytki" (Ładne Halo, Łódź 2914)

12. Paulina Krajewska za ilustracje do książki "Opowieści dengbeżów. Baśnie i bajki kurdyjskie" w wyborze i tłumaczeniu z języka kurdyjskiego Joanny Bocheńskiej (Namas, Poznań 2014)

13. Marianna Sztyma za ilustracje do książki Iwony Wierzby "Metryka nocnika" (Albus, Poznań 2014)

Gala, podczas której poznamy laureatów, odbędzie się 9 grudnia.
(za ryms.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz