TRANSLATOR

Ta zakładka przypomni wam o czytaniu książek

Brazylijski oddział wydawnictwa Penguin we współpracy z agencją kreatywną Mood wypuścił na rynek pierwszą inteligentną zakładkę, która przypomina czytelnikom o czytaniu książek.
Inteligentna zakładka wykrywa, kiedy czytana przez nas publikacja zbyt długo leży odłożona. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi wysyła na profil właściciela książki na Twittera przypomnienie od autora o tym, że czeka go jeszcze lektura do dokończenia.

Zakładka jest częścią kampanii „Tweet for a Read” („Tweet dla czytania”), która ma zachęcić do sięgania po lekturę wszystkich tych, którzy czytają mniej książek, ponieważ spędzają więcej czasu na portalach społecznościowych.
W ramach kampanii stworzono zakładki z podobiznami trzech twórców literackich: portugalskiego pisarza José Saramago, niemieckiego filozofa i pisarza Friedricha Nietzschego oraz brazylijskiego muzyka i pisarza Viníciusa de Moraesa.
Tweety z przypomnieniami o czytaniu książek przygotowano w żartobliwej formie. Dla przykładu, jeśli zbyt długo zwlekaliśmy z sięgnięciem po „Z genealogii moralności”, na naszym profilu na Twitterze może pojawić się następujący wpis od Nietzschego: „Bóg umarł. Nie pozwól, aby i moje dzieło umarło nieczytane”.


Źródło:  
http://booklips.pl/newsy/ta-zakladka-przypomni-wam-o-czytaniu-ksiazek/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz