TRANSLATOR

Kim jesteśmy?

Jesteśmy pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Ludźmi z pasją, różnymi zainteresowaniami, ciekawymi świata i nastawionymi na wszystko co nowe. Łamiemy stereotyp bibliotekarza siedzącego za biurkiem, patrzącego gniewnie spod okularów, reagującego na najmniejszy szmer wydobywający się spomiędzy regałów bibliotecznych. Nie odżegnujemy się całkowicie od tradycji, staramy się jednak wciąż ją udoskonalać i uświadamiać czytającym nas osobom, jaki jest nasz punkt widzenia.

REDAKCJA:Z wykształcenia kulturoznawca, łamie stereotypy na temat bibliotekarza
i biblioteki funkcjonujące w społeczeństwie. Pomysłodawca "Zakładki". 
Miłośniczka muzyki elektronicznej, wycisza się podczas czytania książek. Ma lekkie, niestwierdzone ADHD. Mama Poli.


Pomysłodawczyni „Zakładki”. Humanistka. Dokładna, uparta, wrażliwa. Z niezawodną intuicją i głową pełną pomysłów. Zdeklarowana miłośniczka prozy Jarosława Iwaszkiewicza i Programu Trzeciego Polskiego Radia. Uważa, że jeżeli zabawa to szalona, jeżeli miłość to olbrzymia, jeżeli przyszłość to fantastyczna. Uwielbia teatr, tulipany i tango. Marzy, że zwiedzi Indie i wystąpi na deskach Royal National Theatre, ale zanim to…czyta na okrągło i pisze pamiętnik. Ma prawdziwych przyjaciół. 

Piszą dla nas:


Katarzyna Poleszak

Młodszy bibliotekarz MBP. Z wykształcenia indianistka, miłośniczka wszystkiego, co orientalne. Wiele lat spędziła w Indiach, studiując na delhijskim uniwersytecie język hindi oraz zgłębiając tajniki tańca odissi. Niestrudzona biegaczka. Fanka twórczości Murakamiego. A przede wszystkim mama. 


Jolanta Jurkowska

Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UMCS. Od roku 2001 kierownik Filii nr 19 MBP w Lublinie. Zawodowe spełnienie  dają jej kolejne spotkania Klubu Czytelniczego Readcom organizowane dla  seniorek  nieprzerwanie od 6 lat oraz owocna współpraca z Gimnazjum nr 1 w Lublinie. Zainteresowania: literatura, historia, zagadnienia współczesnej kultury. Uwielbia psy (właścicielka uroczego Feliksa rasy miks  Collie) oraz podróże.

Grzegorz Woźniak

Kierownik Filii nr 32 MBP w Lublinie. Absolwent Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na UMCS w Lublinie. Wielbiciel muzyki rockowej, dobrej fantastyki, gier planszowych i komputerowych. A także wielu innych rzeczy, których wymienianie zabrałoby zdecydowanie za dużo miejsca.Maciej Krawczyk

Z zamiłowania i wykształcenia jest bibliotekarzem od szesnastu lat (obecnie kustosz w Dziale Opracowania MBP). Ukończył historię ze specjalizacją bibliotekarską i pedagogiczną oraz filozofię teoretyczną na KUL-u. Gra amatorsko na gitarze, mniej więcej od dwudziestego roku życia (w czterech ścianach albo w różnych efemerycznych składach). Zawsze ciągnęło go do muzyki, nie tylko do grania, ale i do jej strony teoretycznej - do obecności i roli muzyki popularnej (jazz, blues, rock) w kulturze, polityce, przemianach obyczajowych, światopoglądowych etc. Owym fascynacjom udało się nadać konkretną postać - napisał i obronił na Wydziale Filozofii KUL (Katedra Filozofii Sztuki) pracę magisterską pod karkołomnym:) tytułem „Katharsis a problem muzyki rockowej”. Może zabrzmi to mało prawdopodobnie, ale właśnie dzięki muzyce rockowej często sięga po książki z dziedzin, na pierwszy rzut oka odległych od rocka, na wskroś poważnych - interesuje go antropologia i socjologia kultury, sztuka awangardowa, religia i filozofia.  Z literatury najczęściej sięga po biografie (nie tylko muzyczne), reportaż, eseje o różnej tematyce. Lubi klasyków amerykańskich, niemieckich (zwłaszcza Hesse) i rosyjskich. Współpracował też z Scriptoresem, Kresami i Niecodziennikiem Bibliotecznym pisząc recenzje muzyczne i relacje z wydarzeń kulturalnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz