TRANSLATOR

Gryfia dla Ewy Winnickiej

Ewa Winnicka zdobyła tegoroczną Nagrodę Literacką dla Autorki „Gryfia″ za reporterską książkę Angole. Wraz ze statuetką otrzymała czek na 50 tysięcy złotych ufundowany przez „Kurier Szczeciński”.
Angole Ewy Winnickiej to reportaż szczególny. Wielowymiarowy i przewrotny. Pozornie jest to kontynuacja wydanych wcześniej Londyńczyków, opowieść o polskiej emigracji na Wyspy, emigracji która przekształciła się w inwazję. Winnicka w książce Angole pyta, jak najeźdźcy widzą tubylców, by tak naprawdę odpowiedzieć na pytanie jak najeźdźcy widzą samych siebie.″ - ogłosiła w laudacji przewodnicząca jury Gryfii, Joanna Laprus-Mikulska.

Do Gryfii nominowane były także: Kalina Błażejowska za Uparte serce. Biografię Poświatowskiej, Sylwia Chutnik za W krainie czarów oraz Magdalena Grzebałkowska za Beksińskich. Portret podwójny.

Nagroda Literacka „Gryfia″ została wręczona po raz czwarty. Głównym inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest „Kurier Szczeciński″. Jego partnerami są: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecina i Uniwersytet Szczeciński.

Więcej: nagrodagryfia.pl

Źródło:
http://www.instytutksiazki.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz