TRANSLATOR

Od deski do deski

W marcu na polskim rynku książki pojawiło się nowe wydawnictwo, którego założycielem jest popularny dziennikarz, Tomasz Sekielski. Oficyna debiutuje serią "Na F/Aktach". Będą to powieści czołowych polskich pisarzy, inspirowane autentycznymi wydarzeniami z ostatnich dekad. Do współpracy przy debiutanckiej serii zaproszono takich twórców, jak Łukasz Orbitowski, Wojciech Kuczok, Janusz Wiśniewski i Sylwia Chutnik. Pomysł serii jest wzorowany na słynnym dziele Trumana Capote "Z zimną krwią" z 1966 roku - książce, która zapoczątkowała światową sławę powieści dokumentalnych. Rzeczywiste tragedie, prawdziwe historie, zbrodnie, które naprawdę popełniono, stały się kanwą dla fabularnych powieści, porywających czytelnika w świat tamtych wydarzeń.
Premierowa powieść z serii "Na F/Aktach", "Preparator" Huberta Klimko-Dobrzanieckiego, ukaże się 30 marca 2015 roku. Historia zainspirowana jest preparatorem z łódzkiego prosektorium, skazanym za kazirodztwo, nekrofilię i podwójne morderstwo... W przygotowaniu są książki m.in. Wojciecha Kuczoka (głośna historia romansu i morderstwa na Podlasiu), Łukasza Orbitowskiego (historia seryjnego mordercy z Bydgoszczy), Janusza Wiśniewskiego (zabójstwo Andrzeja Zauchy). W planach na rok 2016 jest powieść Sylwii Chutnik.

Seria "Na F/Aktach" to tylko początek. Zaraz potem ruszamy z serią non-fiction, opisującą historie ludzi, którzy zza kulis wpływają na naszą rzeczywistość: polityczną, gospodarczą, społeczną. Ta rzeczywistość jest fascynująca i domaga się książek, które je opiszą. My zaś musimy te książki wydać! To nasza idea - wydawać w Polsce książki opisujące i wyjaśniające mechanizmy, według których funkcjonuje świat. Mechanizmy skrywane, niejednoznaczne i nieoczywiste. Chcemy wyjaśnić to, czego inni się nie odważyli. - powiedział Tomasz Sekielski.Źródło:
http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,32791,od-deski-do-deski.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz