TRANSLATOR

Przyjdź do Biblioteki i rozgryź matmę! Rusza projekt „MegaMatma uczy w bibliotece”

Koniec problemów z matematyką! Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do bezpłatnego korzystania z platformy edukacyjnej MegaMatma.pl. Z platformy można korzystać w filiach bibliotecznych MBP: F.1 (ul. Kościelna 7a), F.9 (ul. Krańcowa 106), F.20 (ul. Krężnicka 125), F.22 (ul. Kruczkowskiego 14), F.24 (ul. Juranda 7), F.28 (ul. Nadbystrzycka 85), F.35 (ul. Bursztynowa 20), F. 36 (ul. Zygmunta Augusta 15) i F.39 (ul. Głuska 138). 
MegaMatma.pl to interaktywna platforma do nauki matematyki. Serwis zawiera obszerne opracowania wszystkich tematów omawianych w szkole, zadania wraz z wyjaśnieniem - krok po kroku - jak otrzymać prawidłowe rozwiązanie, a także tablice matematyczne, zestawy wzorów i symboli.
Platforma daje możliwość rozwiązywania testów i klasówek on-line, powtarzania materiału teoretycznego na bieżąco, uzupełniania zaległości z lat poprzednich, przypomnienia wzorów i definicji. Można również lepiej przygotować się do egzaminu gimnazjalnego i obowiązkowej matury z matematyki
Treści zamieszczone w serwisie odpowiadają nowej podstawie programowej (z rozszerzeniem), są tworzone przez nauczycieli praktyków i pracowników naukowych, a recenzowane w całości - pod kątem dydaktycznym i merytorycznym - przez rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molędę.
MegaMatma to pomoc w codziennej nauce – dzięki niej nadrobisz zaległości, lepiej przygotujesz się do sprawdzianu i wreszcie zrozumiesz, a także polubisz matematykę. Przyjdź do Biblioteki i rozgryź matmę!
Projekt „MegaMatma uczy w bibliotece!” to inicjatywa firmy MegaWiedza, która we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oferuje bibliotekom bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl.
Bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl w ramach projektu „MegaMatma uczy w bibliotece” będzie możliwy do 31 marca 2015 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz