TRANSLATOR

Get IT! Cyfrowy miesiąc z LABiBem - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych technologiach, a nie mieliście okazji zapytać!

Czy współczesny bibliotekarz powinien być dobrym hackerem? Jaką funkcję pełnią w bibliotece portale społecznościowe? Jak efektywnie wykorzystywać wirtualne dyski, zarządzać projektem na odległość, tworzyć materiały promocyjne online? Społeczność Labib zaprasza na miesiąc IT na portalu labib.pl oraz na cykl webinariów.






Już w listopadzie będziecie mieli możliwość poznania ekspertów z zakresu nowych technologii, wzięcia udziału w cyklu webinariów i zainspirowania się sprawdzonymi pomysłami bibliotekarzy z całej Polski.


W kolejnych tygodniach przyjrzymy się bliżej zagadnieniom z zakresu wykorzystania nowych technologii w codziennej pracy bibliotekarzy, powiemy o różnych narzędziach: do zarządzania projektami, do tworzenia materiałów promocyjnych, do przechowywania danych. Będziemy dyskutować o  edukacji medialnej w ofercie współczesnej biblioteki i pokazywać kreatywne sposoby na promocję biblioteki dzięki wykorzystaniu portali społecznościowych. 

Dowiecie się również, jak projektować strony www. dedykowane użytkownikom o specjalnych potrzebach, czym są otwarte zasoby i wolne licencje oraz jak zorganizować i poprowadzić zajęcia z programowania i kodowania w bibliotece.

Będzie interaktywnie, intensywnie i cyfrowo!

Ekspertami w miesiącu nowych technologii będą m.in.:
Adam Jurkiewicz - programista, trener technologii Web 2.0, ekspert ds. otwartego oprogramowania edukacyjnego, współpracownik m.in.: Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Koalicji Otwartej Edukacji
Borys Kozielski -  podkaster, członek Zarządu Fundacji “Otwórz się”, współpracownik Koalicji Otwartej Edukacji, koordynator projektów komunikacyjnych i medialnych
Michał Mach - przedsiębiorca, trener, projektant oprogramowania, współzałożyciel projektu CiviCRM, przewodniczący Rady Fundacji ePaństwo, członek założyciel m.in.: Stowarzyszenia Hackerspace Warszawski
Kamila Sidor - przedsiębiorca społeczny, współtwórczyni i CEO międzynarodowej społeczności kobiet w IT - Geek Girls Carrots
Kamil Śliwowski - animator i trener edukacji medialnej, koordynator projektu Creative Commons Polska, współpracownik Koalicji Otwartej Edukacji

Zapraszamy Was do udziału w cyklu webinariów, m.in.:
Jak redagować stronę internetową by była dostępna dla użytkownika niepełnosprawnego?, Elżbieta Matonóg / Sieć LABiB, 12 listopada (środa)
Praca w chmurze czyli po co bibliotekarzom dysk Google?, Marta Kostecka / Sieć LABiB, Mediateka Akademii Sztuki w Szczecinie, 19 listopada (środa)
Projekt - zarządzanie i komunikacja on-line  -  Kamila Sidor / Geek Girls Carrots, 26 listopada (środa)
Nowe technologie – spojrzenie krytyczne, Michał Mach / Fundacja ePaństwo, 3 grudnia (środa)

Szczegółowe informacje na temat planu webinariów oraz sposób rejestracji zostaną opublikowane na stronie www.biblioteki.org.
Podczas miesiąca tematycznego poświęconego nowym technologiom dostaniecie również pakiet gotowych inspiracji, zachęcamy także do dzielenia się z innymi własnymi pomysłami i dobrymi praktykami.

Dziel się wiedzą, mnóż pomysły i nie przegap najbardziej cyfrowego miesiąca w historii LABiB!

Labib.pl to portal dla aktywnych – bibliotekarzy i nie tylko. Jest miejscem integracji osób przekonanych o ważnej roli biblioteki w społeczności lokalnej. Miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Zapraszamy bibliotekarzy, animatorów, trenerów oraz inne osoby działające na rzecz społeczności lokalnych do korzystania z zasobów portalu i do współtworzenia jego treści.

Labib.pl gromadzi praktyczną wiedzę - gotowe do wykorzystania opisy zrealizowanych projektów bibliotecznych oraz pomysły na nowe działania, a jednocześnie daje możliwość podzielenia się własnym doświadczeniem lub przedyskutowania ważnego czy trudnego tematu.

LABiB


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz